Cestovné poistenie plaťme online a bezpečne

Rozhodli ste sa pre cestovné poistenie v predstihu alebo na poslednú chvíľu? Ani v jednom prípade sa nemusíte obávať, starostlivo však zvážte spôsob platby poistného. V prípade, že máte dostatok času, máte na výber platbu klasickou formou (poštovou poukážkou, prevodom na účet alebo internetbankingom) alebo aj online platbu platobnou kartou.

Cestovné poistenie na poslednú chvíľu

Ak ste sa však rozhodli uzatvoriť cestovné poistenie online na poslednú chvíľu, jedinou skutočne rýchlou možnosťou je okamžitá platba platobnou kartou. Tá vám umožní, že cestovné poistenie online uzatvorené aj v deň odchodu, vám bude aj skutočne platné. Pretože až zaplatené cestovné poistenie je aj platným poistením. Výhody platby platobnou kartou však nespočívajú len v rýchlosti.

Bezpečná platba za cestovné poistenie

Ide o jednoduchý, pohodlný a hlavne bezpečný spôsob, ako za cestovné poistenie online zaplatiť. Celý formulár zjednávania je dostatočne chránený a zabezpečený, nemusíte sa tak ničoho obávať. A už pri odosielaní žiadosti o cestovné poistenie online máte toto poistenie aj uhradené. Na email vám budú doručené potrebné doklady a vy môžete v pohodlí cestovať. Bez obáv, bez stresu, že ste nestihli za cestovné poistenie zaplatiť.

Kedy platiť za cestovné poistenie bankovým prevodom?

Samozrejme, že touto formou môžete za svoje cestovné poistenie zaplatiť v každom prípade. Odporúčame vám ju však iba v prípade, že máte dostatok času. Ak by ste totiž uzatvárali a platili za cestovné poistenie na poslednú chvíľu, mohlo by sa vám stať, že platba neprebehne ešte pred vaším odchodom nakoľko prevody medzi jednotlivými bankami môžu trvať aj niekoľko dní. Ak by sa vám v týchto dňoch niečo stalo, poisťovňa môže mať pri náhrade škôd námietky. Cestovné poistenie ste si síce uzatvorili a zmluvu máte, ale to je skutočne platné až zaplatením poistného. Ak chcete poistné uhradiť bankovým prevodom, tak potom s dostatočným časovým predstihom!

Ako sa dozviete, že máte cestovné poistenie skutočne zaplatené?

Či už si vyberiete akýkoľvek spôsob platby, vždy je lepšie mať isté potvrdenie o tom, že ste platbu uskutočnili. Ak ide o cestovné poistenie, je to o to dôležitejšie, pretože až zaplatením nadobúda skutočnú platnosť. Potvrdenie o tom, že platba prebehla alebo bola uskutočnená však nemusí byť pre každého postačujúce. Ak si chcete pre istotu overiť, či je Vaše cestovné poistenie naozaj zaplatené a platné, obráťte sa na poisťovňu, kde ste si cestovné poistenie uzatvárali alebo na makléra (poistného poradcu), ktorý Vám poistenie do zahraničia sprostredkoval. Telefonicky alebo emailom. Na základe čísla zmluvy, rodného čísla alebo iného údaju si môžete overiť stav Vášho poistenia. Máte tak zaručené, že budete informovaní o tom, či je Vaše cestovné poistenie platné a bude môcť pokojne vycestovať s vedomím, že ste poistení.