Ako si vyberať cestovné poistenie?

Viete, ako si vybrať to správne cestovné poistenie, ktoré bude kryť všetky riziká, ktoré môžu počas Vašej dovolenky alebo cesty nastať? Nie je na to žiadny návod, ide totiž o individuálne zváženie viacerých aspektov.

Kde chcete vaše cestovné poistenie využívať?

Miesto vašej dovolenky či pracovnej cesty je snáď základným údajom aj pre cestovné poistenie. Od neho totiž záleží aj to, aké riziká či nepríjemnosti vám v danej destinácii môžu hroziť. Môžu, ale nemusia. Je však lepšie, ak vaše cestovné poistenie obsahuje také poistné krytie, ktoré aj tieto prípady zahŕňa. Ak niekam cestujete s drahšími a hodnotnejšími vecami, určite nie je zbytočnosťou poistenie batožiny, ak idete lyžovať na hory, odporúčame uzatvoriť si poistenie zásahu horskej služby či úrazové poistenie. Ide teda o to, aby vaše cestovné poistenie obsahovalo také pripoistenia, ktoré sa vám môžu hodiť. Výber jednotlivých pripoistení preto starostlivo zvážte. Je rovnako zbytočné mať toho priveľa. Zásah horskej služby určite pri mori nevyužijete.

Cestovné poistenie kryje aj zodpovednosť za škody

Cestujete s deťmi? Aj pri tej najlepšej výchove môže nastať prípad, že deti niečo zničia alebo poškodia, či už úmyselne alebo náhodou. Ak ide o maličkosť, nič sa nestane. Ak sa vám to však stane v zahraničnom obchode so vzácnymi sklenými výrobkami alebo v múzeu, môže nastať horšia situácia. Vzniknutú, možno aj nemalú, škodu budete totiž musieť nahradiť. Ak si však uzatvoríte cestovné poistenie a k nemu pripoistíte zodpovednosť za škody, máte o starosť menej. Rovnako to platí aj napríklad v prípade pripoistenia právnej ochrany v zahraničí, čo sa však už týka skôr dospelých cestovateľov.

Premyslite si svoje cestovné poistenie!

Zvážte všetky riziká a podľa toho si rozmyslite, aké cestovné poistenie a aké pripoistenia budete potrebovať. Máme pre vás pár odporúčaní, kedy by sa vám mohlo čo hodiť:

  • pracovná cesta:poistenie právnej ochrany, poistenie batožiny,
  • cesta s hodnotnejšou batožinou:pripoistenie batožiny v požadovanej cene,
  • cesta do hôr či na lyže:pripoistenie akcie záchrannej horskej služby, úrazové pripoistenie, pripoistenie batožiny, poistenie športovej činnosti,
  • dovolenka pri mori:pripoistenie batožiny, úrazové poistenie, poistenie športovej činnosti,
  • cesta s deťmi:úrazové poistenie, pripoistenie zodpovednosti za škodu, poistenie storna zájazdu,
  • cesta so staršími osobami alebo s osobami so zmenenou pohyblivosťou:privolanie opatrovníka.

Rozhodnite sa pre správne a výhodné cestovné poistenie!

Je na vás, aké riziká zvážite a pre ktoré sa rozhodnete uzatvoriť aj uvedené pripoistenia. Jedno je však jasné, cestovné poistenie je pre vás jasnou voľbou a nevyhnutnosťou na vaše cesty. Ak sa rozhodnete pre cestovné poistenie online, ľahko si nájdete najlacnejšie cestovné poistenie. A to vďaka porovnávacej kalkulačke. Poistenie si môžete uzatvoriť rýchlo a jednoducho, aj na poslednú chvíľu. Zvolenú ponuku môžete okamžite uhradiť cez internet a od tohto momentu je vaše cestovné poistenie platné. Cestujte preto zodpovedne a výhodne!

Niekedy sa oplatí aj priplatiť

Sú však situácie, kedy sa šetriť neoplatí. Najmä ak cestujete do exotických alebo rizikovejších krajín, je na mieste, aby ste pri uzatváraní cestovného poistenia zvážili rozšírenie poistného krytia. V takomto prípade by cena pre vás nemala byť rozhodujúcim faktorom. Treba zvážiť limity poistného krytia aj jednotlivé podmienky poisťovne a uzatvoriť cestovné poistenie podľa nich. Je chybou sa totiž nazdávať, že rovnaké cestovné poistenie s poistným krytím do Chorvátska nám bude stačiť aj pri ceste do Thajska či Indie. Neplaťte síce čo nemusíte, ale rozhodujte sa zodpovedne a reálne! Ľahko môže nastať situácia, kedy sa vám to naozaj vyplatí.