Ako správne zvoliť rozsah cestovného poistenia?

Ako sme už uviedli, cestovné poistenie netreba podceňovať a oplatí sa ho uzatvoriť. A je možné výhodne si vybrať z radu možností, ktoré cestovné poistenie a jeho poistné krytie ponúkajú. Sú na to rôzne pripoistenia, ktoré zaručia, že každá jedna dovolenka či cesta môže byť zabezpečená pred rizikami, ktoré na nej hrozia. Na výber máte viaceré pripoistenia pre cestovné poistenie:

  • Poistenie športovej činnosti
  • Úrazové poistenie
  • Poistenie zodpovednosti za škodu
  • Poistenie batožiny a vecí osobnej potreby
  • Poistenie záchranných akcií horskej služby
  • Poistenie právnej ochrany v zahraničí
  • Poistenie storna zájazdu, storna leteniek, storna ubytovania
  • Privolanie opatrovníka

Kedy zvoliť základné cestovné poistenie?

Základné cestovné poistenie je vhodné, ak cestujete do zahraničia a viete, že ide len o obyčajnú cestu, ktorá nepredstavuje pre vás žiadne riziká. Nenesiete si so sebou extra drahú batožinu, nemienite skúšať extrémne športy, či robiť niečo, v rámci čoho by vám hrozili právne problémy. V takejto situácii vám bude úplne stačiť základné cestovné poistenie. A hoci je základným, obsahuje poistenie liečebných nákladov i asistenčné služby. Nevyhnutné ošetrenie u lekára, liečenie a hospitalizáciu či preplatenie liekov tak budete mať po návrate z dovolenky určite nahradené. Navyše máte k dispozícii aj asistenčné služby danej poisťovne, ktoré vám v ťažkej situácii pomôžu. Ak ste teda presvedčený, že vám základné cestovné poistenie pokrýva všetky riziká, ktoré vám na ceste hrozia, rozhodnite sa pre túto variantu.

Kedy zvoliť cestovné poistenie s nadštandardným pripoistením?

V okamihu, keď vo vás vznikla čo i len malá pochybnosť o tom, či vám základné cestovné poistenie bude stačiť. Ak totiž váhate nad tým, či sa pripoistiť, viete asi o niečom, čomu by ste chceli predísť. Či už je to normálny či extrémny šport, drahšia batožina, cesta s deťmi či storno zájazdu, ide o situáciu, kedy sa nad pripoistením pre cestovné poistenie treba aspoň zamyslieť. A po dôkladnom zvážení rizík sa preň radšej rozhodnúť. Určite nebudete ľutovať. Vždy je na miestne myslieť dopredu. Navyše, cestovné poistenie vrátane pripoistení si dnes môžete uzavrieť za tie najvýhodnejšie ceny.

Rozhodnite sa pre to najvhodnejšie cestovné poistenie!

Už viete, aké situácie sa vám môžu, ale nemusia stať či už počas vašej dovolenky, pracovnej cesty či obyčajnej cesty do zahraničia. Nič netreba podceňovať a práve preto je výhodné mať cestovné poistenie uzatvorené. Nestojí toľko peňazí, aby ste si mohli povedať, že sú zbytočne vyhodené, ak sa vám nič nestane, a v prípade, že stane, budete radi, že máte cestovné poistenie a možno aj niektoré to pripoistenie uzatvorené. Ak sme vám aspoň trochu v rozhodovaní o cestovnom poistení pomohli, sme radi. Našim jediným cieľom je, aby vaše cesty boli šťastné, bez nehôd, starostí a zbytočných stresov.