Novinky bratislavského letiska pre rok 2019 

14.2.2019

Rok 2018 bol pre bratislavské letisko Milana Rastislava Štefánika najúspešnejším rokom v celej jeho histórii. V minulom roku na odlete a prílete vybavilo letisko 2,292 milióna cestujúcich, čo je od roku 1951, kedy letisko vzniklo, doteraz najväčší počet. Očakáva sa, že rok 2019 by mal byť rovnako úspešný a letisko dokonca chystá aj niekoľko noviniek.

Letisko bude rásť

Pre letisko v Bratislave je na tento rok naplánovaná výstavba nového dráhového systému. Nová poloha paralelnej dráhy, ktorá by sa mala vybudovať je už zadefinovaná. Podľa vyjadrení vedenia je letisko zatiaľ schodné odbaviť všetkých cestujúcich na tom dráhovom systéme, ktorý má v súčasnosti k dispozícii. Rekonštrukcia a obnova letiska prebieha už tri roky, počas ktorých sa do letiska investovalo približne 5 miliónov eur.

Pribudnú nové odlety

Do ponuky odletov sa vrátil holandský Eindhowen a od novembra 2018 lietajú nové linky do Kyjeva a Ľvova. Spoločnosť Smartwings plánuje do obľúbenej tureckej Antálye lietať dvakrát denne. Dovolenkovú sezónu posilní nová spoločnosť Cyprus Airwais, ktorá od 8. júna 2019 plánuje lietať dvakrát do týždňa do prístavného mesta Lanarka.

Úspešný minulý rok

Minulý rok sa letisku mimoriadne darilo najmä počas dovolenkovej sezóny. Od júna až do októbra letisko využilo vyše jeden milión cestujúcich. Najrušnejším mesiacom bol júl, kedy cez letisko cestovalo 350 000 pasažierov.

Taktiež pribudli väčšie lietadlá Airbus A321 s kapacitou 230 cestujúcich a do ponuky letiska pribudlo až 12 destinácii. Najčastejšie sa lietalo do Londýna, Milána, Skopje, Moskvy a Dublinu. Cestujúci najčastejšie využívajú služby prepravnej spoločnosti Ryanair, WizzzAir a Smartwings.